Небесній сотні присвячується

Саме так назвали тих хоробрих і незламних українців, які віддали своє життя за нове українське відродження. Вони жили поруч, працювали, виховували дітлахів, вибудовували плани на майбутнє. Але стали спільним минулим нової історії України, яка вже назвала їх своїми Героями, проте не змогла повернути родинам і близьким.

 

Мамо, не плач. Я повернусь весною.

У шибку пташинкою вдарюсь твою.

Прийду на світанні в садок із росою,

А, може, дощем на поріг упаду.

 

Голубко, не плач. Так судилося, ненько,

Що слово “бабуню” вже не буде твоїм.

Прийду й попрошуся в сон твій тихенько,

Розкажу, як мається в домі новім.

 

Мені колискову янгол співає

I рана смертельна уже не болить.

Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває

Душа за тобою, рідненька, щемить.

 

Мамочко, вибач за чорну хустину

За те, що віднині будеш сама.

Тебе я любив. I любив Україну

Вона, як і ти, була в мене одна.


Банк “Хрещатик” взяв під опіку родини п’ятьох загиблих з Небесної сотні і зустрівся з кожною з них. Слів бракувало, сліз — також… Вічна пам’ять героям України!

 

 


Калиняк Богдан

Калиняк Богдан

29.01.61 - 28.01.14

Мешканець міста Коломиї на Івано-Франківщині. Працював слюсарем на заводі “Сільбуд”, з часом відкрив власний магазин. Учасник “Помаранчевої революції” 2004 р. На Майдан приїздив протягом двох місяців, допомогав пораненим, чергував вночі, стежив за облаштуванням наметового містечка. Загинув практично у день свого народження внаслідок важкої пневмонії, яку дістав під час протистоянь на вулиці Грушевського — потрапив під струю водомета. Залишив, дружину доньку, сина і маленьку онучку.

 


Наумов Володимир

Наумов Володимир

09.03.70 - 18.02.14

Народився у с. Шевченко Донецької області. Жив у м. Родинське, де працював у житлово-експлуатаційній конторі. Його викрадено й вбито. Тіло знайдено на Трухановому остріві у Києві. Залишилися старенька мати, дружина і двоє синів — 4-річний Арсеній і 8-річний Єгор.

 


Черненко Андрій

Черненко Андрій

09.12.78-18.02.14

 

Дитинство пройшло у Черкасах, де й дотепер живуть його батьки і брати. Співробітник Міністерства закордонних справ України, у 2008-2012 рр. працював у посольстві України у Нідерландах. Загинув від кулі снайпера. Залишив дружину і 7-місячну доньку.

 

 

 


Швець Віктор

Швець Віктор

1951 - 19.02.14

Житель с. Гатне Київської області. Військовослужбовець у відставці, старший мічман. На Майдан прийшов 18 лютого, аби стати до лав 19-ї сотні самооборони. Вбитий “беркутівцями” трьома пострілами майже впритул — два у груди та один в шию. Залишив дружину, доньку та онуку.

 

 

 


Щербанюк Олександр

Щербанюк Олександр

02.01.68-20.02.14 Мешканець Чернівців. Воїн-афганець, член партії “Батьківщина” з 2004 р. За мирного часу — власник будівельної фірми “Зодчій”. На Майдані був з самого початку. Загинув від кулі снайпера. Залишив хвору матір, дружину і трьох дітей.